Markizy

Nowoczesne markizy to funkcjonalna alternatywa dla stałych zadaszeń balkonów czy tarasów. Dzięki ich zastosowaniu możemy nie tylko cieszyć się urokami przyrody przez większą część roku, ale także kontrolować ilość światła docierającą do wnętrz.

Nowoczesne markizy tarasowe i balkonowe

Nowoczesna markiza to idealne połączenie funkcjonalności i estetyki dostępne dla każdego. Nasze markizy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą służyć przez lata. Palące słońce czy mżawka nie będą już przeszkodą do spędzania czasu na balkonie czy tarasie.

Markiza tarasowa Hyforia
Nowoczesna markiza tarasowa Hyforia

Markizy wysuwane stanowią praktyczną ochronę przed słońcem, zapewniając nam przyjemny cień. Ich mobilność sprawia, że możemy kontrolować ilość wpadającego światła, a dzięki blokowaniu promieni słonecznych pozwalają utrzymać stałą temperaturę pomieszczeń. Dzięki kompaktowym rozmiarom markizy sprawdzają się nie tylko na przestronnych tarasach, ale także na małych, osiedlowych balkonach czy w lokalach użyteczności publicznej.

Markiza Palladio

Markiza Palladio to najpopularniejsza markiza tarasowa, łącząca w jednym produkcie zalety tkaniny produkowanej z wysokogatunkowych materiałów oraz niezawodnych kaset gwarantujących wieloletnie działanie. Jest to idealna markiza na balkon lub taras.

Dokument do pobrania:

Markiza Corsica

Markiza Corsica to topowy model w ofercie Hyforii. Cechuje ją łatwe sterowanie elektryczne i nowoczesny design.

Dokument do pobrania:

Markiza Australia

Markiza Australia to tradycyjne rozwiązanie, które może być sterowane ręcznie i elektrycznie. Proste rozwiązanie dla każdego.

Dokument do pobrania:

Korzyści ze stosowania markiz

Markiza typu Palladio, Corsica lub Australia pozwoli na spokojny odpoczynek w upalny dzień na balkonie lub tarasie. Prosta w obsłudze nie będzie sprawiać problemu w użytkowaniu, a jej rozmiary pokryją przyjemnym cieniem ponad 20 metrów kwadratowych tarasu.

Kontrola świetlna
Kontrola światła
wpuszczasz tyle słońca, ile potrzebujesz.
Komfort
Komfort
markizy zwiększają użyteczność balkonów i tarasów.
Oszczędność
Oszczędność
mniejsze zużycie energii w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Ochrona
Bezpieczeństwo
rozłożona markiza nie przepuszcza promieni UV.
Trwałość
Trwałość
wysokiej jakości materiały markiz tarasowych pozwalają na wieloletnie użytkowanie.
Mobilność
Mobilność
prosta obsługa markiz elektrycznych pozwala korzystać z nich wg. potrzeb.

Markizy wysuwane pozwalają na stworzenie swoistego zakątka relaksu czy miejsca spotkań i pracy, niezależnie od warunków pogodowych.

Praca na balkonie z laptopem w słoneczny dzień nie będzie już problemem, to samo dotyczy uroczystości czy przyjacielskich spotkań na tarasie.

Markizy montowane przez nas są wyposażone w tkaniny produkowane z wysokogatunkowego materiału pokrytego impregnatem stanowiącym barierę ochroną i zwiększającym odporność na zabrudzenia. W ofercie znajduje się aż 147 wzorów poszycia z opcjonalną falbaną. Trwałość i wytrzymałość markizy zapewnia konstrukcja systemu wykonana z ekstrudowanego aluminium, całość konstrukcji jest lakierowana proszkowo na kolor dobrany do barwy elewacji. Wymiary markiz na taras lub balkon mogą wynosić maksymalnie 7 metrów szerokości i do 3,6 metrów wysięgu. Kąt pochyłu wynosi od 5° do 50°. Sterowane mogą być ręcznie lub elektrycznie. Dodatkowy czujnik wiatrowy może automatycznie zamknąć markizę. Przy braku zasilania markiza elektryczna może być wyposażona w awaryjne zwijanie korbą. Markizy mogą być wyposażone w oświetlenie LED, sterowane pilotem.

Podstawowe dane techniczne:

  • Napęd elektryczny: TAK.
  • Napęd ręczny: zależnie od modelu.
  • Maksymalna szerokość: 7 m.
  • Maksymalny wysięg: 3,6 m.
  • Kaseta: TAK.
Makiza Tarasowa
Zdjęcie Patryka z Hyforii
Dzień dobry, nazywam się Patryk
Zadzwoń do mnie - porozmawiamy, chętnie doradzę lub wycenię
+48 698 647 900

Ile kosztuje markiza

Koszty markizy tarasowej lub markizy na balkon zależą bezpośrednio od ich wielkości i rodzaju zastosowanych akcesoriów. Markizy wysuwane ręcznie są tańszym rozwiązaniem niż sterowane elektrycznie

Akcesoria do markiz

Akcesoria dodatkowe zwiększają komfort użytkowania każdej markizy na tarasie lub markizy zainstalowanej na balkonie. Warto więc przewidzieć w budżecie takie pozycje, aby zwiększyć komfort ich użytkowania.

  • Czujnik wstrząsowy wiatru.
  • Oświetlenie LED.
  • Promiennik 2000W (sterowany pilotem).
  • Zestaw do czyszczenia.
  • Zestawy do impregnacji materiału.
Markiza Corsica