pergola ogrodowa sb400 hyforia (3)

Pergole jako konstrukcje dzielimy najogólniej na pergole przyścienne i wolnostojące. Tutaj podział odbywa się ze względu na sposób montażu. Pergole przyścienne to pergole tarasowe, tarasy budujemy przecież zaraz obok domu. Ten typ zabudowy to rozszerzenie funkcjonalności tarasu, stworzenie wyjścia na ogród w bezpośrednim sąsiedztwie salonu lub kuchni, w zależności od konstrukcji domu.

Pergole tarasowe mają tę zaletę, że do ich montażu potrzebne nam są tylko dwa punkty w ziemi lub tarasie do zamocowania. Dwa pozostałe to elewacja budynku. Oczywiście możemy na tarasie zastosować pergolę wolnostojącą - jako niezależną konstrukcję. Wszystko zależy od konstrukcji tarasu i… naszych potrzeb.

Nazwa pergole ogrodowe zarezerwowana jest najczęściej do pergol wolnostojących, choć przecież tarasowe rozwiązania też stanowią część ogrodu. Wolnostojące rozwiązanie umożliwia nam stworzenie ogrodowej strefy komfortu w oddaleniu od domu. W zależności od zastosowanych rozwiązań (np. rolety typu ZiiP) możemy mieć większe poczucie prywatności, z dala od wzroku sąsiadów. 

Jeśli dodatkowo je odpowiednio zadaszymy, możemy cieszyć się świeżym powietrzem i spotkaniami z bliskimi także w czasie letnich opadów. Szczególnie, że nasze pergole typu SB 400 czy SB 500 posiadają odprowadzenia wody.

Kiedy zaczynamy myśleć o zamontowaniu pergoli w naszym ogrodzie, poszukujemy informacji na temat jakie są pergole, jak się je montuje, czy można je doposażyć w dodatkowe urządzenia itp. Przedstawiony powyżej podział uszeregowuje naszą wiedzę. Możemy jednak spotkać się z innymi podziałami, ale one sosowane są bardziej ze względu na zastosowany osprzęt dodatkowy. I tak możemy spotkać si z takimi określeniami jak pergole z roletami, które stanowią alternatywę dla pergoli żaluzjowych albo pergole markizowe jako idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie otwarte przestrzenie i ciekawy design. I choć te ostatnie wizualnie mogą wyglądać troszkę inaczej od pozostałych, to ich funkcjonalność się nie zmienia.

A więc, co możemy zastosować dodatkowego do naszej pergoli? Do najczęstszych dodatków zaliczyć możemy rolety, markizy, oświetlenie, a nawet kuchnie ogrodowe, które Hyforia ma w swojej ofercie.

Poniżej - w galerii - pokazujemy przykłady jako źródła informacji i inspiracji. Zapraszamy też do obejrzenia innych naszych realizacji.

Zamów konsultację
Nasi Klienci o nas
Firma realizowała u mnie pergole SB400. Jestem bardzo zadowolony z jakości produktu jak również z profesjonalnej ekipy montażowej. Kontakt przedstawicieli firmy na najwyższym poziomie. Polecam. B. Szyjka
Super firma, rozsądne ceny, sprawny montaż i pełna kultura. Bez dwóch zdań profesjonaliści. Barbara Włodarczyk
Instalacja wykonana fachowo i szybko. Wszystko zgodnie z tym co mówił przedstawiciel firmy. Ekipa wszystko zrobiła estetycznie i posprzątała po sobie. POLECAM!!! Arkadiusz Nowosielski