pergola ogrodowa sb400 hyforia (3)

Żaluzje fasadowe mocno wpływają na estetykę elewacji naszych budynków. W naszej kulturze zapanowała moda na olbrzymie, przeszklone powierzchnie, które nadają budynkom lekkości. Jednak w ten sposób powstał problem nadmiernego nasłonecznienia wnętrz i ich bilansu cieplnego. Latem przegrzewają się, a zimą w nadmierny sposób tracą ciepło. W obu przypadkach płacimy większe rachunki, a to za ogrzewanie, a to za prąd klimatyzacji. I tu z pomocą mogą przyjść żaluzje fasadowe. Pomagają nie tylko sterować ilością wpadającego światła, ale poprawiają bilans cieplny pomieszczeń. Dodatkowym atutem ich stosowania jest tłumienie hałasu dobiegającego z zewnątrz budynku.

Żaluzje fasadowe cechuje:

  1. Lekkość – proste i estetyczne konstrukcje dopasowane do każdej architektury.
  2. Higiena – alternatywa dla role, które zbierają kurz i roztocza.
  3. Minimalizm i estetyka – żaluzje stanowią idealny element dekoracyjny.
  4. Funkcjonalność – płynne sterowanie światłem.
  5. Praktyczność – możliwość łączenia dowolnej ilości modułów.
  6. Nowoczesność – sterowanie elektryczne i kompatybilność ze smart domem.

Warto brać tego typu rozwiązania pod uwagę wtedy, kiedy dbamy o estetykę budynku, a szczególnie minimalizm. Żaluzje często kojarzą się z estetyką budowli Dalekiego Wschodu, mimo że na Zachodzie także znane są od dawna. A mimo wszystko, w połączeniu z nowoczesną architekturą, świetnie w wpasowują się we współczesną urbanistykę.

Za ich stosowaniem przemawia również bogata kolorystyka palety RAL, jak i praktyczność użytkowania. Obydwa oferowane przez nas modele żaluzji fasadowych – C80 i Z90 – wyposażone są w elektryczny napęd, sterujący kątem pochyłu lameli, umożliwiając tym samym swobodną regulację natężenia naturalnego światła.

Żaluzje C80 zbudowane są z lameli w kształcie litery C z zawiniętymi brzegami, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepszą wytrzymałość i większe zaciemnienie. W modelu żaluzji Z90 lamele mają kształt litery Z, a obydwa warianty nadają się do zabudowy podtynkowej.

Jesteśmy pewni, że chcesz, by Twój dom równie imponująco prezentował się na zewnątrz, co w środku. Aluminiowe żaluzje fasadowe to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnej architektury. Przekonaj się o tym i zobacz żaluzje w zastosowaniu. 

Zamów konsultację
Nasi Klienci o nas
Firma realizowała u mnie pergole SB400. Jestem bardzo zadowolony z jakości produktu jak również z profesjonalnej ekipy montażowej. Kontakt przedstawicieli firmy na najwyższym poziomie. Polecam. B. Szyjka
Super firma, rozsądne ceny, sprawny montaż i pełna kultura. Bez dwóch zdań profesjonaliści. Barbara Włodarczyk
Instalacja wykonana fachowo i szybko. Wszystko zgodnie z tym co mówił przedstawiciel firmy. Ekipa wszystko zrobiła estetycznie i posprzątała po sobie. POLECAM!!! Arkadiusz Nowosielski